Bij artrose gaat de kwaliteit van het kraakbeen in de gewrichten steeds verder achteruit. Hierdoor ontstaan klachten als pijn en stijfheid, en wordt bewegen steeds moeilijk. Bekende vormen van artrose zijn knie- en heupartrose, maar ook artrose in de hand of de enkel komt veel voor.

De grote uitdaging

Een van de grote uitdagingen bij artrose: de ziekte verloopt bij iedereen net weer een beetje anders. Artrose heeft veel verschijningsvormen. En al deze vormen vragen eigenlijk om een aparte aanpak.

Onderzoek richt zich daarom op het vergroten van kennis over het ontstaan en verloop van de ziekte én op het beter herkennen van de verschillende vormen van artrose. Zo kunnen we gerichter onderzoek doen naar behandelingen en deze ook bij de juiste groep patiënten uittesten. Daar wordt hard aan gewerkt.

Veel aandacht gaat verder uit naar vroege opsporing van de ziekte, naar pijnreductie, naar gewrichtsbesparende behandelingen en naar het effect van bewegen en andere leefstijlinterventies. Daarnaast investeert ReumaNederland in mooie, innovatieve onderzoeken naar kraakbeenherstel.  

Meer onderzoek

Meer onderzoeken volgen? Je vindt ze in ons nieuwsoverzicht. Maar je kunt ze ook in je mailbox ontvangen.
knieartrose -onderzoek ReumaNederland